Jak začít hrát

Hra Minecraft je poměrně rozsáhlá a složitá. Nebojte se toho. Zde budou postupně jednotlivé kroky, jak začít od úplného začátku. Nejdříve je třeba říct, že Minecraft není zdarma. K dispozici je demo pro seznámení se hrou. Placená verze se všemi funkcemi stojí následně cca 20 euro.

Minimání požadavky
Procesor: Intel Pentium D nebo AMD Athlon 64 (K8) 2.6 GHz
Grafická karta: Intel GMA 950 / AMD ekvivalent, OpenGL 2.1
RAM: 2 GB
Pevný disk: 200 MB
Další požadavky: Java Runtime Environment (JRE) 6, internetové připojení pro online hraní

minecraft

Stažení hry

Demo verze

Demo verzi stáhnete na oficiálním minecraft serveru nebo např. na Chip.eu.

Plná verze

Vytvoření účtu
Pro hraní Minecraftu budete potřebovat online registraci na serveru minecraft.net. Stačí vám email, heslo a datum narození. Přijde vám potvrzovací email s odkazem.

Stažení hry
Následně je třeba hru stáhnout, najdete ji jak na oficiálním minecraft serveru nebo třeba na stahuj.cz.

Ovládání hry

Pokud jste nikdy žádnou hru nehráli, možná budete potřebovat nápovědu k ovládání hry. Pohybujete se kombinací klávesnice a myši. Pohyb se provádí klávesami A,S,D,W. Pohledy ovládáte myší (nahoru, dolů …). Vyskočíte mezerníkem.

Seznámení se hrou

Pokud stále tápete a netušíte, co vás čeká, podívejte se na video, které vám svět Minecraftu představí a vysvětlí vám základní principy fungování. Video pro úplné začátečníky hry Minecraft.

Obtížnost hry

Hra obsahuje 4 základní obtížbosti peaceful, easy, normal, hard, které lze kdykoliv v průběhu hry přepínat. V mapě tedy můžete bojovat s příšerami, ale až vás to přestane bavit, hru si přepnete do Peaceful módu a máte klid. Některé suroviny, ale vypadávají pouze z příšer.

Peaceful (Mírumilovná) – Nejsou zde žádní nepřátelé kromě Enderdragona, hráči se doplňují životy automaticky a hlad je vypnut.

Easy (Lehká) – Hráč dostává menší zranění od nepřátel a výbuchů, při hladovění se život sníží na polovinu (5 srdcí).

Normal (Střední/Normální) – Základní obtížnost hry, při hladovění hráči zůstane jen půl srdce (1 bod života).

Hard (Těžká) — Hráč dostává větší zranění od nepřátel a výbuchů, zombie mohou ničit dveře a hráč může vyhladovět k smrti.

Příchozí vyhledávání