Runaway: A Road Adventure

Runaway: A Road Adventure je počítačová hra žánru point-and-click adventure pro operační systém Microsoft Windows. Vytvořila ji v roce 2001 firma Pendulo Studios, vydala firma Dinamic Multimedia, distributorem v Česku je firma TOP Distributor, která hru kompletně přeložila do češtiny včetně dabingu.

Hlavní postavou, kterou ovládá hráč, je student fyziky Brian Basco, kterému cestu za vysněným doktorátem zkříží krásná barová tanečnice Gina, pronásledovaná mafií. Brianovým úkolem je dívku zachránit a zjistit, proč ji vlastně mafiáni pronásledují a kdo za tím vším vězí. Hra je zpracována jako tradiční, ručně kreslená dvourozměrná adventura bez akčních částí, jen s logickými hádankami, prokládaná filmovými sekvencemi.

Tak praví Wikipedia.

Adventura je moc pěkně nakreslená, má spoustu lokací a poměrně rozsáhlý příběh. Příběhem provází i dovyprávění příběhu, takže je tam poměrně dost pasáží s textem, kdy posloucháte příběh nebo se díváte na animace. Hra obsahuje mimořádně hodně různých nelogických nedokonalostí. Naštěstí nelze udělat něco špatně a zkazit si tak další postup ve hře (to je typické pro Tajemství Oslího ostrova). Nicméně často máte správný předmět, víte na co ho máte použít, ale ve hře to prostě nejde. Nakonec pomůže například rozhovor s nějakou postavou a následně už daný postup funguje. Tím je ta hra pak náročnější na hledání správného řešení dané hádanky.

Dalším nešvarem této hry je častý pixel hunting. Některé předměty není možné zaměřit při běžném průzkumu místnosti. Celkově je ale hra moc pěkná, česky dabovaná a rozhodně stojí za zahrání. Při hraní budete muset měnit 3ks médií, i když hra je kompletně na disku. Prostě jako za starých časů.

Ukázka českého dabingu ze hry

Zdroj: YT Bigguns007

Runaway: A Road Adventure
1 hlas, 3.00 průměrné hodnocení (73% skóre)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *